Послуги з оцінки впливу на навколишнє середовище: EHSA, ESIA, ESA, due diligence
Критерії оцінки:
- національне законодавство України;
- європейські директиви;
- політика і стандарти Міжнародних фінансових установ (ЄБРР, ЄІБ, IFC тощо)
Екологічний аудит (due diligence) – процедура складання об’єктивного уявлення про об’єкт, що включає в себе визначення екологічних аспектів і оцінку ризиків, незалежну оцінку об’єкта, всебічне дослідження діяльності компанії, комплексну перевірку впливу її діяльності на навколишнє середовище, перевірку дотримання об’єктом нормативно-правових вимог національного законодавства і європейських директив, розробку заходів та підготовку рекомендацій щодо зниження впливу на навколишнє середовище від виробничої діяльності об’єкта.
Екологічний аудит найчастіше проводиться перед інвестуванням в підприємство, початком покупки бізнесу, здійсненням угоди по злиттю (приєднання), підписанням контракту або співпрацею з компанією, а також в процесі і після реалізації проектів інвестування.
Дає можливість інвестору, компанії оцінити ризики, в тому числі репутаційні, розробити і впроваджувати відповідні заходи щодо зниження екологічного навантаження, а також виконувати основні положення Концепції сталого розвитку.
EHSA (Environmental Health and Safety Assessment) – оцінка екологічних впливів і охорони праці.
ESIA (Environmental Social Impact Assessment) – оцінка екологічних і соціальних впливів.
ESA (Environmental Site Assessment) – екологічна оцінка майданчиків, обстеження ґрунту, дослідження забруднень.
Сталий розвиток – це такий розвиток, який задовольняє потреби теперішнього часу, але не ставить під загрозу здатність майбутніх поколінь задовольняти свої власні потреби.